WordPress 6.2, mivel is érkezik az új WP?
A WordPress 6.2 Beta néhány napja érkezett meg, és várhatóan 2023. március 28-án jelenik / jelent meg. Ez lesz a második nagy kiadás 2023-ban, és jelentős új funkciókkal és fejlesztésekkel érkezik.
Figyelemmel kísértük a fejlesztést.
Ebben a cikkben részletekkel és képernyőképekkel ízelítőt adunk a WordPress 6.2-ben érkező funkciókról.

Íme egy gyors áttekintés a WordPress 6.2-ben érkező változásokról:
Tartalomjegyzék – Mivel érkezik a WordPress 6.2?
- A teljes oldalszerkesztőből kikerül a béta
- Böngészés és sablonok kiválasztása a szerkesztéshez
- Egyéni CSS hozzáadása a témához vagy bizonyos blokkokhoz
- Új és továbbfejlesztett navigációs menük
- Színek a szerkesztett sablonrészek jelzésére
- Az összes blokk stílusa a Stíluskönyvben.
- Blokkstílusok másolása és beillesztése
- Klasszikus Widgetek importálása sablonrészekként a blokk témákban
- Külön alpanelek a blokkbeállításokhoz és stílusokhoz
- Új, figyelemelterelés-mentes üzemmód került bevezetésre
- Továbbfejlesztett minta beszúrás új Kategóriákkal
- Egyéb változások
- Kevésbé látható Változások
A teljes oldalszerkesztőből kikerül a béta
A WordPress új, teljes oldalszerkesztő funkciója a WordPress 6.2 végleges kiadásával kerül ki és a béta felirat is eltűnik.

Ezzel a WordPress fejlesztési ütemtervének egy jelentős része válik teljessé.
A webhelyszerkesztő funkció mostantól stabil és teljes, hogy blokkalapú témákat hozzunk létre, és kísérletezzünk saját WordPress webhelyekkel, bővítményekkel vagy témákkal.
Megjegyzés: A teljes oldalszerkesztő a funkciót támogató blokk témákkal érhető el. Akkor is kipróbálhatja, ha a régebbi klasszikus szerkesztőt használja egy blokkokat támogató témával.
Böngészés és sablonok kiválasztása a szerkesztéshez
Korábban az Oldalszerkesztő alapértelmezés szerint a téma Főoldal sablonját töltötte be. Ez sok kezdőt hagyott tanácstalanul, hogy melyik sablont vagy sablonrészt kell szerkeszteniük.
A WordPress 6.2-vel a webhelyszerkesztő először a sablon előnézeti ablakát tölti be. Innen böngészhetsz a különböző sablonok között, és előnézetet láthatsz arról, hogy hogyan néz ki.

Ezután egyszerűen a Szerkesztés gombra kattintva elkezdhetünk dolgozni a kiválasztott sablonon.
Ha végeztünk a sablon szerkesztésével, ne felejtsünk el a Mentés gombra kattintani, hogy a módosítások életbe lépjenek.
Ezt követően a képernyő bal felső sarkában található WordPress logóra kattintva visszatérhetünk a sablonböngésző oldalsávjához.

Ha most egy másik sablont kell szerkesztenünk, akkor azt innen választhatjuk ki. Ellenkező esetben egyszerűen csak kattintsunk újra a WordPress logóra, és lépjünk ki az Oldalszerkesztőből.
Egyéni CSS hozzáadása a témához vagy bizonyos blokkokhoz
A legutóbbi néhány WordPress oldal másolása kiadásban az oldalszerkesztő elrejtette a „Téma testreszabó” funkciót, ami megnehezítette a felhasználók számára, hogy egyéni CSS-t adjanak hozzá a témáikhoz.
A WordPress 6.2 lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a Stílusok panelre váltsanak, és az Egyéni CSS-t válasszák a menüből.

Innen a felhasználók elmenthetik a teljes témájukra vonatkozó egyéni CSS-t.
Mi van, ha olyan egyéni CSS-t szeretnénk menteni, amely csak egy adott blokkra vonatkozik?
A WordPress 6.2 azt is lehetővé teszi, hogy egyéni CSS-t adjunk hozzá bizonyos blokkokhoz. A Stílus panelen kattintsunk a Blokkok menüre.

A következő képernyőn a blokkok listája jelenik meg. Egyszerűen kattintsunk arra a blokkra, ahol az egyéni CSS-t szeretnénk alkalmazni.
A blokkstílusok alatt kattintsunk a További CSS lapra.

Új és továbbfejlesztett navigációs menük
A navigációs menük hozzáadása a teljes honlapszerkesztőben kissé nehézkes volt a felhasználók számára. A WordPress 6.2 magyar ezt úgy próbálja megoldani, hogy javítja a felhasználók számára a menük létrehozásának és kezelésének módját a weboldalszerkesztő használata közben.
Először is, a menüpontok soron belüli szerkesztése helyett mostantól a navigációs blokk alatti alpanelen adhatunk hozzá, távolíthatunk el és szerkeszthetünk menüpontokat.

Innen a Blokk hozzáadása (+) gombra kattintva új menüpontot adhatunk hozzá. A menüelemek átrendezéséhez egyszerűen áthúzással is átrendezhetjük őket.
Új üres menüt szeretnének létrehozni, vagy egy régebbit szeretnénk újratölteni? Egyszerűen kattintsunk a hárompontos menüre, majd válasszunk ki egy korábban létrehozott menüt, vagy hozzunk létre egy újat.

Színek a szerkesztett sablonrészek jelzésére
A WordPress 6.2 magyar azt a sablonrészt is kiemeli, amelyet éppen szerkesztünk, és a módosítások oldalanként, globálisan történnek.
0 Kommentare